Karol Barsolis -o mnie

My beautiful picture

 

Witajcie na stronie turysty kulturowego Karola Barsolisa.

Podróżuję , zwiedzam , rozmawiam .

Turysta  kulturowy  podąża po świecie w celu poznawania  i powiększania wiedzy o  :

ludziach  , kulturach , obiektach , wydarzeniach i o otaczającym go świecie  .

Nie ma potrzeby pokonywać olbrzymich odległości i wyjeżdżać w  egzotyczne  rejony  całego świata, żeby przeżyć niezwykłą przygodę i poznać niezwykle historie swojego kraju  .

Są to zazwyczaj wydarzenia   i  inne walory  kultury  popularnej  , kultury wysokiej    .

witryna  www.turystakulturowy  to strona internetowa ,która powstała  na wskutek moich 2  pasji  : zwiedzanie oraz fotografowanie    .
Jest w całości poświęcona popularyzowaniu dziedzictwa  kulturowego i historycznego dziejów Polski .W w/witrynie znaleźć można  aktualne  i historyczne zdjęcia zabytków ” zamków,  dworków  ,pałaców , folwarków , kościołów, miejsc  historycznych ,parków narodowych i krajobrazowych  .
Mieszkańcy poszczególnych miejscowości  o których pisze znaleźć mogą  cos ciekawego o swoim  regionie lub miejscu zamieszkania      .
w tej witrynie zgromadziłem  setki tysięcy zdjęć  zabytków  zamków,  dworków  ,palaców , folwarków , kościołów, miejsc  historycznych ,parków narodowych i krajobrazowych  .
Podczas kilkunastu lat zamki  dworki  ,pałace , folwarki, zmieniły nie tylko właścicieli ale  zmieniły się nie do poznania .
Jedne z nich przeszły gruntowny remont  i odzyskały swój ( dawny lub dzisiejszy)  blask  . inne zaś popadły w dalszą ruinę.
Moja witryna www.turystakulturowy    to darmowa publikacja dla wszystkich , która może być pomocna.  podczas zwiedzania atrakcji w kraju
Celem w/w witryny  jest popularyzacja  zabytków Polski  , nie zastępuje w żadnym stopniu książek

 Moje wcześniejsze podróże można podejrzeć na stronie

   www”ww.obiezyswiat.org

www.polskiezabytki.pl

,www.polskieszlaki.pl
www.polskaniezwykla.pl

 http://turystakulturowy.pl  to portal społecznościowy dla wszystkichmiłośników  podróży , przygody , przyrody ,  zabytków  . Na tym portalu znajdziecie opisy i zdjęcia z podróży , przygody , unikalnych zabytków   .

Tutaj znajdziecie  też bratnie dusze  o podobnych zainteresowaniach  jak Wy .

 Karol Barsolis.

Moje wcześniejsze podróże można podejrzeć

 na stronie   www :

 ww.obiezyswiat.org

 www.polskiezabytki.pl

 www.polskieszlaki.pl
www.polskaniezwykla.pl

 www.dolny-slask-org.pl

  www.turystakulturowy.pl